ورزش های خطرناک جهان

ورزش های خطرناک جهان

ورزش و بازی بهترین مناسب ترین شکل از هیجان برای بدن به ویژه مغز است. ورزش یک منبع عالی تندرستی برای ورزشکاران و حتی تماشاگران است. در جهان انواع مختلفی از ورزش وجود دارد که بعضی گروهی و بعضی انفرادی هستند. بعضی از آن ها آرامش بخش و بعضی چالش برانگیز اند. در تمام ورزش ها خطر وجود دارد ولی در بعضی از آنها ممکن است حتی جان ورزشکار نیز در خطر جدی باشد که در ادامه با هم به معرفی ۵ مورد از آنها می پردازیم.

۱) پرش از ارتفاع

این پرش ها ممکن است از صخره های بلند یا آسمان خراش ها و یا سقوط آزاد از هواپیما باشد. هیجان ایجاد شده در این ورزش به شدت بالاست و از جذاب ترین و خطرناک ترین ورزش های موجود در جهان به حساب می‌آید.

ورزش های خطرناک جهان

۲) غواصی در غار های آبی

غواصی در غار های آبی یکی از خطرناک ترین ورزش های جهان است که نیاز به تجهیزات کاملا تخصصی دارد. از مهمترین خطر هایی که در این ورزش، ورزشکاران را تهدید میکند موضوعاتی مثل مشکل در سیستم تنفسی و یا از بین رفتن نور در اعماق که موجب گم شدن و مرگ حتمی ورزشکار خواهد شد.

ورزش های خطرناک جهان

۳) صخره نوردی و یخ نوردی

کاملا واضح است که کوهنوردی اساسا شامل فعالیت خطرناک بالا رفتن از سنگهای طبیعی، یعنی کوهها می شود. هر عنصر این فعالیت خطرناک است. صعود کننده می تواند آسیب های جسمی مختلفی مانند مچ های پیچ خورده، عضلات شکسته، رباط های پاره شده، استخوان های شکسته، آسیب های پشتی، ضربه مغزی، یا یخ زدگی، در طول فعالیت های بدنی شدید یا از سقوط تجربه کند. تغییرات آب و هوایی می تواند کشنده باشد، می تواند مسیر را به راحتی از دست بدهد، و مرگ و میر بسیار معمول است. تاکنون کوهنوردان ماهر بسیاری در راه صعود به قله های بلند جان خودشان از دست داده اند.

۴) قایقرانی در رودخانه های خروشان

در این ورزش، ورزشکاران سوار بر یک قایق ویژه و مستحکم به روی خروشان ترین ترین رودخانه های جهان قایق سواری میکنند. از خطر های جدی در این ورزش پرت شدن ورزشکاران از قایق به آب های خروشان است که خطرهای بسیار جدی را برای قایقرانان ایجاد می کند. قایق های موجود در این رشته ورزشی هم به صورت انفرادی هم به صورت دسته جمعی است. بانوان کشورمان نیز در چند سال اخیر موفقیت های خوبی در این رشته‌ی ورزشی کسب نموده اند که باعث افتخار است.

۵) سواری بر امواج بلند

این ورزش از خطرناک ترین ورزش های جهان است که بیشتر در سواحل خاصی از جهان امکان پذیر است. در بین ورزشکاران این رشته بسیار متداول است که بر سواری بر امواج بالای ۲۰ متر شرط بندی کنند. خطراتی مثل شکستگی در ستون فقرات و غرق شدگی بر اثر بیهوشی ضربات حاصله است. یکی از تماشایی ترین صحنه های ورزشی جهان مربوط به همین رشته است.

همچنین بخوانید : سخت ترین ورزش های جهان

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *