سخت ترین ورزش

سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ های جهان

سختی یک ورزش با معیارهای مختلفی سنجیده می‌شود و نمی‌توان به طور قطع گفت که ورزشی سخت و یا آسان است. اما طبق نظر هیئت کارشناسان ورزشی سایت ESPN و گزارش‌های آن‌ها، سختی تمرین برای هر ورزشی بر مبنای جنبه‌هایی مثل بنیه، استقامت، سرعت، چابکی و دیگر ویژگی‌های لازم در هنگام تمرین و انجام دادن ورزش مشخص می‌شود.

بر این اساس،۱۰ مورد از سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ های جهان که قبل از رقابت کردن نیازمند تمرینات ورزشی زیادی هستند رتبه‌بندی شده‌اند.

۱۰. فوتبال

فوتبال شما را مجبور می‌کند ۹۰ دقیقه دویدن و جنگیدن بر سر توپی که تمام ۱۱ رقیب دیگر به آن چشم دوخته‌اند را تحمل کنید. یک بازیکن فوتبال باید سریع باشد، قدرت پیش‌بینی سریع، کار تیمی خوب و هماهنگی چشم و توپ بالایی داشته باشد.

یک بازیکن فوتبال باید سریع باشد، قدرت پیش‌بینی سریع، کار تیمی خوب و هماهنگی چشم و توپ بالایی داشته باشد.

نمره‌ی فوتبال در بین این ۱۰ ورزش در معیار چابکی بالاترین و در معیار استقامت و سرعت نسبتا بالا است.

سخت ترین ورزش

نزدیک ترین مدرسه فوتبال یا زمین چمن به خودتو از اینجا پیدا کن!

۹. بیسبال

بیسبال بیشتر ذهنی است چون نیازمند هماهنگی چشم و دست بسیار بالایی است و بازیکن باید هر لحظه آماده باشد.

ضربه زننده مجبور است حرکت توپ را با استفاده از چشم هایش دنبال کند و گاهی این کار به خاطر سرعت بالای توپ می‌تواند واقعا سخت باشد. این ورزش در معیار هماهنگی چشم و دست بالاترین نمره را دارد.

سخت ترین ورزش

۸. ژیمناستیک

در ژیمناستیک انعطاف‌پذیری یکی از الزامات اساسی است چون مجبور هستید با بدن‌تان مانور بدهید.

به شجاعت هم نیاز است چون گاهی ژیمناست‌ها حرکاتشان را خیلی سریع اجرا می‌کنند که ممکن است در صورت بروز اشتباه آسیب‌های شدیدی به جا بگذارد.

ژیمناست‌ها برای انعطاف‌پذیری نمره‌ی کامل ۱۰ (بالاترین نمره در معیار دشواری) و برای شجاعت و جسارت نمره‌ی بالایی می‌گیرند.

سخت ترین ورزش

برای اطلاع از جزئیات کلاس های ژیمناستیک کلیک کنید

۷. تنیس

اگر تا به حال یک مسابقه‌ی تنیس گرند اسلم را نگاه کرده باشید، متوجه شده‌اید که بعضی وقت‌ها، امکان دارد یک رقابت بیش از ۲ ساعت طول بکشد. به همین دلیل، برای پیشرفت در این ورزش، قهرمانان باید بنیه‌ای بی‌نظیر، به علاوه‌ی قدرت خوبی برای اجرای سرویس‌های فوق‌العاده سریعی که تبدیل به امتیاز می‌شوند و همچنین چابکی داشته باشند.

این ورزش در معیار هماهنگی دست و چشم نیز نمره‌ی خوبی به دست می‌آورد.

سخت ترین ورزش

۶. هنرهای رزمی

برای آن که یک رزمی‌کار کاملا حرفه‌ای شوید، باید یک انسان بسیار سرسخت باشید. نوع تمرین‌هایی که فرد در هنگام آموزشی که همراه با درد و خستگی است با آنها دست و پنجه نرم می‌کند می‌تواند خارج از تحمل باشد.

هنرهای رزمی مستلزم استقامت، قدرت، هماهنگی چشم و دست و بنیه ی بسیار زیاد است.

سخت ترین ورزش

هنرهای رزمی خودتو با باشگاه های حالاورزش تقویت کن

۵. کشتی

کشتی قدرت و استقامت فراوان و همچنین سرعت عمل بالا نیاز دارد. در این ورزش، اگر دیگر نتوانید حرکتی را به اجرا درآورید، بازی را می‌بازید.

سرعت و تاکتیک شما برای آنکه حریفتان به سختی بتواند روی تشک باقی بماند بسیار ضروری است.

سخت ترین ورزش

۴. بسکتبال

بسکتبال چابکی بسیار زیاد، عکس‌العمل‌های خیلی سریع، هماهنگی چشم و دست عالی، و همچنین دقت عمل را نیاز دارد.

گاهی اوقات بازیکنان به شدت دچار آسیب می‌شوند به خصوص به خاطر چرخش‌های سریع‌شان در بازی یا حتی در مواردی غوزک پای‌شان می‌شکند.

سخت ترین ورزش

۳. فوتبال آمریکایی

عجیب نیست که فوتبال آمریکایی در بین سه سخت‌ترین ورزش قرار دارد. این ورزش فیزیکی نیازمند بنیه، قدرت، استقامت بسیار زیاد و اعصابی فولادین است.

ورزشکاران ممکن است دچار ضربه مغزی شوند، مثل همان چیزی که به شکل غم انگیزی در فیلم “ضربه مغزی” ویل اسمیت که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و به تصویر کشیده شده است. اما این امر باعث نشده است که این نوع فوتبال در آمریکا محبوب‌ترین ورزش نباشد.

سخت ترین ورزش

۲. هاکی روی یخ

برای یاد گرفتن هاکی روی یخ، ابتدا باید اسکی روی یخ را بلد باشید. در زمین یخی، بازیکن‌های دیگری هستند که روی تیغه‌های کفش اسکیت‌شان با سرعت نور حرکت می‌کنند و همه روی یک توپ هاکی کوچک تمرکز دارند. پس حین بازی به قدرت، سرعت، بنیه و دقت بسیار زیادی نیاز دارید.

این ورزش در محدوده‌ی ۷ امتیازی سرسختی، بنیه، قدرت، سرعت، چابکی، استقامت و هماهنگی چشم و دست و همچنین استعداد نمره‌ی بالایی را به‌دست می‌آورد. به همین دلیل هم این ورزش در فهرست سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ های جهان جای گرفته است.

سخت ترین ورزش

۱. مشت‌زنی

این ورزش در صدر سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ های جهان جای گرفته است. بردن در این ورزش نشان دهنده بنیه، هماهنگی بی‌نظیر چشم و دست، قدرت، سرعت، چابکی و بسیاری چیزهای دیگر است. به همین خاطر بود که در می‌۲۰۱۵ به مشت‌زنانی مثل مانی پاکیائو ۶۰ میلیون دلار برای مبارزه با فلوید می‌ودر جونیور وعده داده شد.

به خاطر فشار فیزیکی که مشت‌زنی بر مشت‌زنان وارد می‌کند، آن‌ها در یک زمان فقط چند مسابقه را
می‌توانستند انجام دهند. هر بار که پا به رینگ بگذارید، تقریبا مشخص است که تا آخر مسابقه اگر دست‌تان نشکند یا دچار خونریزی بینی نشوید، به خاطر شرکت در رقابت آسیب‌هایی گریبان گیرتان خواهد شد.

سخت ترین ورزش

ورزش‌های دیگری هستند که به فهرست سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ های جهان راه پیدا نکردند، مثل راگبی، اسکی آلپاین، چوگان، و حتی هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) که این به معنی آسان بودنشان نیست.

در آخر، ورزشکاران در تمامی ورزش‌ها برای رسیدن به سطح حرفه‌ای و رقابت باید تلاش و نظم و اراده زیادی را داشته باشند که اگر علاقه به آن ورزش در وجودشان باشد، با تمام وجود برای رسیدن به مراتب بالا در آن تلاش می‌کنند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

6 دیدگاه

  1. مطالب‌جالب‌بود،کشتی‌آزادیک‌ورزش‌ بسیار‌حرفه‌ایی،پرکاربرد‌وجذاب‌است‌ودر اکثرکشورهامانندترکیه،امریکا‌،روسیه‌و…خیلی‌طرفدارداره.
    درضمن‌ازدیگرسختی‌های‌این‌ورزش،اینه‌که‌در‌اوج‌خستگی‌باید‌بتوانی‌خوب‌فکر‌ کنی‌واگر‌یک‌لحظه‌حواست‌پرت‌بشود‌ متاسفانه‌ممکنه‌ضربه‌فنی‌ویا‌ناک‌اوت‌ بشی.

    1. هر ورزشی تو اوج فعالیت حرفه ای قطعا سختی های خودش رو داره. حرف شما هم کاملا متین هست. قطعا فوتبال از نظر های بسیاری از بسکتبال سخت تره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *