درباره ی زومبا

درباره ی زومبا

فواید رقص

اکثر تحقیقات درمورد فواید رقص روی فعالیت فیزیکی نشان می دهد که فایده های رقصیدن این است که قدرت حافظه بهبود یافته و ارتباط دهنده های عصبی مغزتقویت می شود.

درمطالعه ای درسال۲۰۰۳ محققان دردانشکده ی پزشکی آلبرت انیشتین به این نتیجه رسیدند که رقص می تواند سلامت مغزرا بهبود ببخشد.

دراین مطالعه تاثیر فعالیت های اوقات فراغت روی خطر ابتلا به زوال عقل کاهش می یابد.

دریک مطالعه ی دیگر درسال۲۰۱۲محققان  دانشگاه  State Minot درداکوتای شمال دریافتند که رقص به سبک لاتین، زومبا، اخلاق و رفتار و دیگر مهارت های رفتاری مثل تشخیص بصری و تصمیم گیری را بهبود می بخشد.

تحقیقات دیگری نیز نشان می دهند که رقصیدن استرس را کاهش داده و میزان هورمون نشاط و شادی یعنی سروتونین را افزایش داده و باعث می شود تا رابطه های عصبی جدیدی مخصوصا در قسمت هایی که درعملکرد اجرایی، حافظه بلند مدت و تشخیص مکانی درگیر می باشند ایجاد شود.

در مطالعات سال۲۰۱۸نیز نشان داد رقصیدن در افراد میانسال باعث بهبود حافظه شناختی می شود.

این مطلب مرتبط را از دست ندهید : کمی درباره رقص باله

زومبا

درحال حاضرزومبا ازمحبوب ترین برنامه های فیتنسی و تناسب اندام در دنیا محسوب می شودکه توسط یک طراح حرکات موزون، حرکاتی نظیراسکات، لانژو… را نیز گنجانده اند.

بهره گیری از حرکات موزون و پرانرژی بودن این ورزش یکی از دلایل اصلی محبوبیت روزافزون این نوع فعالیت بدنی بین مردم به شمار می رود. چون بیشتراز اینکه شبیه ورزش یاشد، یک نوع سرگرمی شادی بخش و مفرح است.

هم اکنون بیش از ۱۵ میلیون نفر در بیش از ۱۸۰ کشور دنیا به طور هفتگی درکلاس های آموزشی زومبا شرکت می کنند.

بااین حال اگر میخواهید در این ورزش به موفقیت برسید باید عضلات قوی و انعطاف پذیری بالایی داشته باشید.

تاثیرات زومبا

زومبا می تواندانتخابی خوب برای افرادی باشد که قصد چربی سوزی و کاهش وزن دارند چون کالری سوزی به دنبال انجام حرکات زومبا نسبتا بالاست.

به عنوان مثال شما با انجام ۱۵ دقیقه حرکات زومبا می توانید چیزی حدود ۱۵۰ کالری بسوزانید. با این حال پبش از شروع این ورزش برای رسیدن به وزن ایده آل باید یک سری نکات را به دقت رعایت کنید.

به خصوص اگردچاربیماری هایی نظیر بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و دردهای مفصلی هستید. اگر فرد به دیابت مبتلا باشد، یا از سایر بیماری ها رنج ببرد و یا آسیبی در زانو، مچ پا و … داشته باشد می تواند انواع دیگر ورزش زومبا مثل زومبای طلایی یا زومبای آبی را امتحان کند.

همچنین داشتن کفش مناسب برای انجام حرکات زومبا از اهمیت بالایی برخوردار است چون این ورزش هم شدت بالایی دارد و هم ترکیبی از حرکات جانبی مکرر است. بنا براین موقع ورود به کلاس زومبا باید کفش مخصوص پیاده روی تان را به کنار بگذارید و از یک کفش نرم استفاده کنید تا به خودتان آسیب نزنید.

میدونستی میتونی همین الان، فرقی نداره چه ساعتی از شبانه روز
کلاس زومباتو ثبت نام کنی؟
فقط کافیه کلیک کنی و باشگاهتو انتخاب کنی

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *