درباره ی cxworkx بدانیم

درباره ی cxworx بدانیم

هدف cxworx

cxworx ورزش نسبتا جدیدی است و یکی ازورزش های مدرنی است که کمپانی لس میلز (Les Mills) آن را به جامعه ی ورزش معرفی کرده است.این ورزش معمولا به صورت گروهی در باشگاه ها انجام می گیرد اما مانعی برای انفرادی انجام دادن آن وجود ندارد.

دراین ورزش،هدف قوی کردن عضلات میانی بدن و همچنین بالاتنه می باشد.

هدف اصلی در cxworx کوچک کردن شکم و پهلو و تقویت عضلات مرکزی می باشد.

cxworx هم بعنوان یک ورزش مناسب برای لاغری و چربی سوزی و هم بعنوان ورزشی استقامتی شناخته شده است.

مدت زمان انجام

زمان انجام تمرینات cxworx نیم ساعت است.این زمان ممکن است کوتاه به نظر برسد اما بعد از مدتی با ادامه تمرینات درهمین بازه های زمانی کوتاه، می توانید شاهد خوش فرم شدن عضلات و تناسب اندام خود باشید.

از آنجایی که این ورزش هم قدرتی و هم استقامتی است، برای کسانی که باراول این ورزش را انجام می دهند ممکن است بسیار سخت به نظربیاید. درهمان جلسه ی اول امید خود را از دست ندهید و تاجایی که می توانید با کلاس همراه شوید، اگربرخی حرکت ها بیش ازحد به بدن شما فشار وارد می کنند از ادامه کار خودداری کنید ودرجلسات بعد کم کم سعی کنید با کلاس همراه شوید تا بدنتان به شرایط عادت کند.

همچنین می توانید قبل از شروع با مربی خود مشورت کنید و به اواطلاع دهید که باراولتان است تا به خوبی راهنماییان کند.

هیچوقت هنگام ورزش چشمتان به بقیه و حرکاتشان نباشد، تمام تمرکزخود را روی انجام حرکات خودتان بگذارید تا مرتکب اشتباه نشوید و همیشه هم جایی را برای قرار گرفتن روبروی مربی انتخاب کنید که کاملا براو اشراف داشته باشید.

میتونی همین الان کلاس CX مورد نظرتو از حالاورزش ثبت نام کنی…

وسایل مورد نیاز

برای انجام ورزش cxworx وسایلی که باید داشته باشید و از آن ها استفاده خواهید کرد عبارتند از کفش ورزشی، لباس مناسب، آب، حوله، دمبل، کش ویک سری وسایلی که به تناسب خلاقیت مربی درانجام حرکات می تواند متفاوت باشد.

باید این را بدانیم که در شروع هرورزشی باید از وسایل سبک شروع کرد و کم کم با افزایش قدرت ازوسایل سنگین استفاده کرد. برای مثال نباید از روز اول دمبل سنگین به دست بگیریم یا این که حتما باید از کش سبک شروع کنیم.

ورزش کردن اصولا برای همه سنین و افرادمفید است اما بعضی ورزش ها به دلیل سختی ای که درماهیت آن ها است برای یک سری افراد که به بیماری هایی دچارهستند مناسب نیست. ورزش cxworx هم ازجمله ورزش هایی است که افراد دارای مشکل باید حتما قبل از انجام آن با مربی خود مشورت کنند اما معمولا توصیه نمی شود که این افراد این نوع ورزش را انجام دهند، زیرا ممکن است به دلیل ماهیت سخت آن دچار آسبب شوند.

cx

چه مراحلی را باید در این کلاس طی کرد؟

حرکاتی که در این ورزش انجام می شود حرکات قدرتی ای مانند اسکات، کرانچ، هور، پل باسن، حرکات کششی قدرتی، شنای سوئدی وحرکات دیگری است که مربی به شما آموزش خواهد داد.

مراحلی که شما برای انجام این ورزش خواهید داشت به این صورت است که ابتدا با یک سری تمرینات شروع به گرم کردن می کنید، مخصوصا عضلات مرکزی که قرار است کار زیادی روی آن ها انجام بگیرد. درمرحله ی بعد باید تمرینات استقامتی را انجام دهید که منجر به تقویت عضلات شکم وهماهنگی با بالاتنه شود. سپس باید تمریناتی انجام شود که عضلات پایین تنه هم همراه عضلات بالاتنه تمرین داده شوند و تقویت شوند. بعد ازآن به دنبال تمرین دادن عضلات باسن و سرینی و کشاله‌ی ران می رویم. درحرکت بعدی به سراغ عضلات شکم، سینه، زیربغل رفته و در انتها هم باید تمریناتی انجام داد که به تقویت عضلات پشت وکمر برای خوش فرم ترشدن بالاتنه بپردازد.

لاغری با ورزش TRX

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *