ورزش اسکیت

تجهیزات ورزش اسکیت

تجهیزات مورد نیاز در ورزش اسکیت

اولین و مهمترین وسیله ی مورد نیاز یک جفت کفش اسکیت مناسب می باشد. ابتدا برای یادگیری اسکیت استفاده از کفش های چهارچرخ و ساق بلند توصیه می شود اما بعد از یادگیری باید روی کفش های پنج چرخ و ساق کوتاه تمرین کرد تا به آنها عادت کنیم.

کفش اسکیت

یکی از موارد شخصی کلاه های ایمنی است که جزو تجهیزات ایمنی تمام اسکیت بازان شرکت کنندگان در مسابقه می باشد. نکته موثر برای این کلاه ها ساخت آن ها است و آگاهی کامل مالک آن از نوع کلاه ایمنی بسیار مهم است.
تمام مسابقه دهندگان اسکیت باید کلاه ایمنی داشته باشند.
موقعیت قرار گیری مناسب و ایمنی کلاه بر روی سر اجباری است . کلاه های ایمنی نباید پشت سرگذاشته شوند  و حتما باید جلوی سر قرار بگیرند.

کلاه ایمنی

عینک های آفتابی و غیره: استفاده از عینک های آفتابی و غیره در مسابقات بلا مانع است فقط طبق قوانین بین المللی عینک ها باید لنز های پلاستیکی داشته باشند نه شیشه ای و به علاوه استفاده از بند عینک که پشت سر می افتد نیز اجباری است .

آرنج بند، زانوبند، دستکش

استفاده از دستکش در مسابقات همچون دستکش های دوچرخه سواران که در قسمت مپ دست بسته می شود مشکلی ندارد. زانو بند و آرنج بند از موارد دلخواهی است که می توان در مسابقات استفاده نمود .

لباس مناسب

لباس یا یونیفورم اسکیت باز دارای شرایط و قوانین خاصی است اما در کشور ما باید با توجه به شئونات اسلامی حاکم استفاده شود .

پوشیدن جوراب مناسب و اسکیت مناسب و اطمینان پیدا کردن از بسته شدن بند ها و جوراب اسکیت و اطمینان از جاافتادن پا در درون کفش ضروری است.

بعد از پوشیدن اسکت ها برای اطمینان پیدا کردن از مناسب بودن و سالم بودن کفش،کفش ها را روی لبه های داخلی و بیرونی بخوابانید و سپس مچ پا را به جلو خم نمایید.

مطالعه مقاله آسیب های ورزشی را به شما توصیه میکنیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *