بادی پامپ

بادی پامپ

تمرینات بادی پامپ یکی از روش های تمرینی مفید برای افزایش قدرت و استقامت عضلات می باشد که در آن تمامی عضلات بدن فعال هستند.

در اینجا به آشنایی بیشتر با بادی پامپ می پردازیم.

اگر هنوزهم هم می‌ترسید از هالترهایی که گوشه باشگاه چیده شده استفاده کنید، برایتان توصیه‌هایی داریم. تمرین با هالتر بسیار ساده‌تر از آنی است که به‌ نظر می‌رسد.

در طول کلاس از موزیک‌های پرهیجان و انگیزشی استفاده می‌شود که قدرت و کارایی را چند برابر می‌کند.

بادی‌پامپ تمریناتی بسیار مفرح و البته سخت هستند که ضربان‌قلب را بالا برده، روی کلیه قسمت‌های بدنتان کار می‌کنند و باعث سوزاندن کالری زیادی می شود.

همچنین بخوانید : فیتنس

فواید ورزش بادی پامپ

افزایش تراکم استخوان‌ها

فعالیت‌هایی که در کلاس‌های بادی پامپ انجام می‌شود، می‌تواند باعث افزایش توده استخوانی شود. بادی پامپ استخوان‌های شما را قوی کرده و می‌تواند باعث کاهش احتمال پوکی استخوان شود.

استقامت عضلانی

این ورزش در نهایت بعد از سلسله تمرینات قدرتی و تمرکز بر روی اصل شرطی سازی عضلات جهت رسیدن به نتیجه، بر روی استقامت قرار می گیرد.

اعضای کلاس گستره مختلفی از حرکات را استفاده می کنند، مقاومت‌های سبک تا متوسط و تکرارهای زیاد در هر تمرین.

استقامت قلبی و عروقی

انجام تمرینات بادی پامپ می‌تواند برای سیستم قلبی و عروقی مفید باشد.

نگه داشتن بدن در یک سطح بالایی از شدت برای مدت زمان معینی از کلاس، نیازمند یک سیستم قلبی و عروقی خوب می‌باشد. تکرار تمرینات و کلاس‌ها باعث افزایش اثربخشی و بهبود این سیستم و استقامت قلبی و عروقی می‌شود.

تجربه یک کلاس بادی پامپ حرفه ای رو با حالاورزش داشته باش

انواع کلاس های بادی پامپ

اگر کار با وزنه و دمبل را دوست ندارید، می‌توانید انواع مختلف کلاس‌های بادی پامپ را تجربه کنید. این کلاس‌ها عبارت‌اند از:

بادی اتک (BodyAttack)

این تمرینات ورزشی ترکیبی از تمرینات اینتروال و چابکی است که سطح تناسب اندام‌تان را ارتقا می‌دهد و بدنتان را شکل می‌دهد و قوی‌تر می‌کند.

بادی کامبت (BodyCombat)

این تمرینات ترکیبی از حرکات کاراته، بوکس، تکواندو، تای چی و موی تای است که حس جنگجویی درونی‌تان را آزاد می‌کند و تمریناتی جذاب شامل حرکات پا و مشت‌زدن است.

بادی بالانس (BodyBalance)

در این تمرینات از حرکات تای چی، یوگا و پیلاتس برای افزایش تعادل بدن استفاده می‌شود.

بادی استپ (BodyStep)

در این تمرینات از استپر (stepper) برای سوزاندن بیشترین مقدار کالری و تمرین در بخش‌های پایین‌تنه استفاده می‌شود.

بادی جم (BodyJam)

این تمرینات هوازی موزون همراه با رقص، به‌قدری جذاب و ساده است که در حین تمرین، فراموش می‌کنید که در حال ورزش کردن هستید.

بادی وایو (BodyVive)

این تمرینات با شدت کم و با استفاده از وسایلی چون کش و توپ مخصوص انجام می‌شود و به بهبود شرایط تناسب اندام کمک می‌کند و اندام‌ها را با کمترین فشار به مفاصل، تقویت می‌کند.

باشگاه‌های مختلف، انواع کلاس‌های بادی‌پامپ را ارائه می‌کنند که با توجه به اهداف و توانایی بدنی‌تان می‌توانید هر کدام را که مناسب‌تر است انتخاب کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *